HAKKINDA

Alderi, kromlu deri, taze-tuzlanmış post, kireçli post ve crust deri işleme ve ticaretinde uzmanlaşmış, dünya çapında tabaklama endüstrisine ham madde tedarik eden Türkiye’nin lider markasıdır. Günlük 45 ton üretim kapasitesine sahip olan Alderi, dört kıtada 20’den fazla ülkeye ihracat yapmakta.

Alderi, 1985 yılında ham deri sektörüne makine tedarik etmek üzere makine mümessilliği ile faaliyete atıldı. Uluslararası iş ilişkilerinin kazandırdığı vizyonla sektörel deneyimini yeni bir sürece taşımak üzere 1998 yılında  International Leather Split Group ile çalışmaya başladı. İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yaparak tesisleşti. Büyüyen iş kapasitesine paralel olarak Bursa Nilüfer Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir fabrika kurarak uluslararası pazarın taleplerine cevap vermeye başladı.

Alderi ve Lader Deri şirketleri, İtalyan Lamipel SPA ortaklığıyla Türk derilerinin tüm dünyada tanınıp tercih edilmesinde büyük pay sahibi oldu. Dünyanın her yerindeki tabaklama endüstrisinin ihtiyacı olan ürünleri tedarik etmekte, tabakhanelerin yanı sıra ham deri tüccarları için de kalite ve güvenilirliğnii kanıtlanmış pazarın temel tedarikçilerinden biridir.

Ürün kalitesi, standardı, iyi fiyat ve tam zamanında yükleme ilkelerine sımsıkı bağlı kalan Alderi malının arkasında her zaman duran kararlı tutumuyla yıllara dayanan bir güven sunmakta. Dünya çapında küresel tedarik hizmeti verirken aynı zamanda ülke ekonomisine katma değer yaratmakta ve istihdam sağlamakta.